Zdravotní matrace

Zdravotní matrace na rozdíl od jiných je matrace, která zmírňuje zdravotní potíže. Bohužel ne každá matrace, kterou výrobci označují jako „zdravotní“, opravdu zdravotní je.
Jak poznáte pravou zdravotní matraci? Nejjednodušší způsob jak zjistit, zda se jedná o originální produkt je zkontrolovat DPH. Pravé zdravotní matrace se oproti standardním prodávají se sníženou sazbou DPH (10%). Další věc, kterou můžete požadovat po prodejci, je certifikát, který výrobce získá jen na základě dlouhodobých testů.
Na trhu najdete mnoho výrobců a distributorů, avšak členění u zdravotních matrací je podobné. Nejčastěji se setkáte s pružinovými, pěnovými a latexovými matracemi. Dále se také dělí na tzv. zónové a nezónové, které se vyrábí z přírodního a částečně syntetického materiálu.
Materiály použité ve zdravotních matracích musí být testované v klinických laboratořích a ústavech.
Splňují tak především tyto kriteria:
1. Ortopedické – perfektní kopírovaní těla a udržení páteře v dokonalé přímce během celého spánku.
2. Antialergické – použití materiálu, které nedráždí alergiky.
3. Antiroztočové – nejsou vhodnou půdou pro rozmnožení a životnost roztočů.
4. Klimatizační – termoregulační materiál, který je prodyšný, odvádí vlhkost a udržuje konstantní tělesnou teplotu.
Pokud se rozhodnete koupit zdravotní matraci, musíte si uvědomit, že pojmenování „zdravotní“ označuje nejlepší kvalitu použitého materiálu a výhody produktu, ovšem sama o sobě Vás nevyléčí.
Pro koho je vhodná zdravotní matrace? Hodí se zejména pro alergiky, osoby dlouhodobě připoutané k lůžku (účinná proti proleženinám), osoby s ortopedickými problémy (např. křivá páteř, bolesti trapézů, zad apod.) a pro ty, kteří chtějí investovat do kvalitního a zdravého spánku.