Těhotenské svatební šaty pro těhotné

Móda pro nastávající maminky od zásilkového obchodu Halens.

Je to skoro dvacet let, co jsem byla poprvé těhotná. Plátěné, bohatě řasené šaty jsem si šila podle Burdy, která nejenom že začala být v té době na stáncích občas k dostání, ale dokonce vycházela i v české verzi. A taky se mi podařilo koupit z druhé ruky trendy kalhoty s laclem. Ovšem Second handy tenkrát neexistovaly… těch kalhot se potřebovala zbavit kamarádka, která byla těhotná krátce přede mnou. Byly myslím německé výroby a měla jsem z nich velkou radost. Šokovala mne pak jiná známá, když přijela z Anglie, kde pracovala (to bylo už nějaký rok po revoluci) a tvrdila, že se tam nějaké těhotenské oblečení moc neřeší, „dá si leginy a triko“… mávla rukou. Nehledě na to ale příjemným faktem dneška je, že současná nabídka, co se týká oblečení pro budoucí maminky, je myslím víc než dostatečná. Pestrá, zajímavá, slušivá, pohodlná a sexy. No nekupte to..!

nákup online, široká nabídka

Zaujaly mne např. těhotenské rifle s bavlněným pásem, který se přizpůsobí rostoucímu bříšku. Maminka je určitě vynosí i v prvních měsících po porodu, kdy se postava pomalu dostává do původní formy. Když si dáte přes boky slušivou halenu, triko či tuniku, „nikdo nic nepozná“… A toto důmyslné krejčovské řešení s pružným bavlněným pásem najdeme také u dalšího oblečení pro „těhulky“, společenských kalhot či sukní.

Čekáte miminko? Nezapomeňte na kvalitní podpůrný těhotenský pás, který vám uleví od bolesti zad. Zároveň také příjemně hřeje. Pod přiléhavém oblečení není vidět.

Narodilo se Vám miminko? Určitě využijete kojící podprsenku z organické bavlny. Máme pozitivní zkušenosti s podprsenkou carriwell vyrobenou v Dánsku.

Bříško maminky se za devět měsíců zvětší až o padesát centimetrů. Současný trend oproti minulosti nechává proporce těhotné ženy spíše přirozeně vyniknout a neschovává je v bohatém řasení, tak jako tomu bývalo před lety. Současná těhotenská móda využívá střihových triků a elasticity látek tak, aby se oblečení změnám postavy dokázalo přizpůsobit a budoucí maminka se v něm po celou dobu těhotenství mohla cítit pohodlně. Většina oblečení, kalhoty, „lacláče“ i šaty mají tak možnost úpravy podle právě aktuální velikosti.

Zajímavým oděvním doplňkem je břišní pás, z viskózy a elastanu, který může napomoci sebevědomí a dobrému pocitu ze své postavy. Má univerzální použití – také po těhotenství.

Těhotenská móda

Každá budoucí maminka vypadá dobře v šatech, a také v kalhotách či sukni s osvědčeným laclem, ale může nosit jakýkoliv druh oblečení, na který je zvyklá, plavky nevyjímaje. Dostanou se koupit jednodílné dvojdílné i trojdílné (se sukénkou), velmi slušivé jsou však v tomto období tankiny. Chytré je pořídit si těhotenské i kojící halenky nebo tuniky z kvalitních, přírodních materiálů, které jsou rozpínací, pod prsy pohodlně rozšířené a maminkám sluší.

Bez čeho se ale v období těhotenství a mateřství neobejdete, je kvalitní spodní prádlo.

Na kojení jsou třeba minimálně dvě podprsenky. Jedna s kosticí (které už dnes jsou velmi kvalitní a pro nošení komfortní) a nejméně jedna podprsenka na spaní s malou výztuží, anebo bez výztuže. Podprsenky na kojení se odepínají KwikKlip systémem pro odepínání jednou rukou. Vysoce podpůrná podprsenka na kojení se soft zdravotní kosticí – poskytuje velkým prsům nejlepší oporu. Napomáhá pěknému tvaru a preventivně chrání prsa před možným ochabnutím. A to platí i pro ňadra menších velikostí. Máte-li však velká prsa, bez podprsenky s kosticí se skutečně neobejdete

Kalhotky si můžete zvolit podle počasí a libosti nízké pod bříško nebo vysoké, z příjemných elastických materiálů. Zesílená a velmi elastická břišní partie se přizpůsobí rostoucímu bříšku. Matkám v období po porodu jsou určeny také praktické jednorázové kalhotky.

K tomu, aby se postava po porodu dostala co nejdříve do normálu, mohou napomoci vysoké kalhotky vyrobené speciální technologií, které stahují poporodní bříško a stlačují dělohu. Kalhotky mají v nejvyšší části v horním lemu gelový potěr, aby držely na těle, nesjížděly a nerolovaly se. Kalhotky jsou vytvarované i pro zadeček.

A pamatujte, že když se vy jako nastávající maminka budete cítit v neposlední řadě i díky svému oblečení dobře, pohodlně a spokojeně, tak i Vaše miminko bude šťastné.

Podobné články na webu:
halens dámská móda pro každý typ ženy