Taštičkové matrace

Taštičkové matrace jsou strukturou velmi podobné pružinovým matracím, ovšem mají poněkud jinou konstrukci. Pružiny v taštičkových matracích nejsou tolik spojené, jako u standardních pružinových matrací. Navíc u těchto matrací jsou pružiny uloženy v kapsách – taštičkách, které zapříčiní bodové odpružení, čímž lépe kopíruje tvar Vašeho těla.
Výhodou těchto matrací je, oproti pružinovým matracím, použití v kombinaci s polohovacím roštem. Jsou elastické a velice často je konstrukce doplněná o latexovou, či pěnovou vrchní vrstvu. Dále jsou také více pohodlné a díky dobré kopírovatelnosti těla, udrží páteř v rovné pozici. Tím zamezíte zdravotním problémům.
Povrch těchto matrací je tvořen z tzv. nopů z různých materiálů. Jádro je tvořeno z několika stovek samostatně balených pružin. Proto jsou velice vzdušné a lehce větratelné. Jsou hygienické a díky tomu neumožní roztočům usadit se uvnitř matrace.
Podobně jako u jiných druhů matrací, i zde máte možnost výběru matrace s tvarovou pamětí. Zde tvoří tvarovou paměť malé spirálky umístěné v textilních sáčcích, které jsou uchycené ve zpevňovacích sítích. Tento systém zpevnění umožní každé spirálce autonomně reagovat na tvar těla, což umožní lépe si odpočinout. Díky tomu dochází k dokonalému bodovému okopírování trupu a optimálnímu rozložení hmotnosti.
Na trhu naleznete několikazónové taštičkové matrace, které jsou nejtvrdší v oblasti beder a ramen, zbytku těla a končetinám se velmi dobře přizpůsobí. Matrace se vyrábí v různých variantách tvrdosti. Nejideálnější je matrace, na kterou si lehnete na záda a strčíte ruku mezi spodní část páteře a matraci. Pokud ruku lehce zasunete a vyndáte, je matrace příliš tvrdá, pokud ji nedokážete vsunout je
příliš měkka. Jádro je tvořeno z drátů o různé síle. Většina matrací je oboustranná.