Střešní nosiče

Střešní nosiče

 

Kompletní střešní nosiče jsou nabízeny jen pro omezený počet typů vozidel.

Atraktivnějším řešením je stavebnicový systém, kdy je střešní nosič kompletován z několika dílů, typicky patka, tyč, kyt a adaptér. Často je možné zaměnit tyče za luxusnější nebo vybrat z více variant.V případě změny automobilu, není nutné zakoupit zcela nový střešní nosič, ale stačí vyměnit jen odlišné díly.


Důležité informace pro správné určení jednotlivých komponentů vašeho nosiče jsou:

  • Značka auta
  • Rok výroby
  • Typ karoserie
  • Informace o přítomnosti přípravy pro montáž nosiče (střešní podélníky, fixní montážní body ve střeše)

Jakmile znáte délku tyčí vhodnou pro Váš vůz, zbývá zvolit, jaké tyče si pořídíte. Máte dvě možnosti: klasické ocelové čtyřhranné tyče, nebo hliníkové tyče s aerodynamickým profilem, tzv. Aero tyče.

Ocelové tyče – jejich výhodou je nízká pořizovací cena a odolná povrchová úprava plastem, takže se snadno při převozu předmětů s ostrými hranami nepoškrábají. Nevýhodou je vyšší hmotnost a fakt, že při vyšších rychlostech mohou být poněkud hlučné.

Aero tyče – dá se říci, že zde výhody převažují nad nevýhodami, ale vždy záleží na účelu, pro který střešní nosič pořizujete. Předností je nízká hmotnost, elegantní design, drážka pro alternativní upevnění nosičů kol a boxů, skutečnost, že ani při vyšších rychlostech nejsou hlučné a tyče je možné uzamknout. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a jsou také méně vhodné např. pro převoz stavebního materiálu z důvodu možného poškrábání tyčí.

Při volbě vhodného nosiče je třeba zohlednit typ střechy auta.

Střecha s vestavěnými pevnými body

Tyto vestavěné pevné body (fixpointy) má již mnoho aut připravené z výroby. Vestavěné body naleznete po okrajích střechy, vždy dva na každé straně. Nebo jsou v rámu dveří. Jsou to malé body (dírky), za které se střešní nosič namontuje k vozidlu patkam. Střešní nosič se vyznačuje moderním vzhledem, dokonalou montáží a flexibilním systémem montážních kitů.

Střecha s podélníky

Mají dvě podélné tyče vyvýšené těsně nad střechou. Podélníky mohou být různě silné. Se střechou se spojují vždy na jejich koncích. Jinak celou svou délkou se nedotýkají. Na tyto podélníky se střešní nosič uchytává pomocí nastavitelných úchytů patek. Tyto úchyty umožňují montáž na téměř všechny typy podélníků. K montáži není potřeba montážní kit. Střešní nosič se pro tento typ střechy skládá z tyčí a patek.

Normální střecha

Nemá žádné podélníky, žádné vestavěné body, za které se nosič přimontuje. Jsou to tedy hladké střechy bez jakýkoliv jiných příprav určených k montáži střešního nosiče. Střešní nosič se upevňuje za rám dveří.

Střecha s T-drážkami

Předmontovaná vodící drážka ve tvaru T. Jsou to tedy dvě podélné prohloubené hrany na stranách střechy. Montážní kit můžete ponechat v T drážce, na který střešní nosič pouhým zacvaknutím připevníte nebo snadno sundáte.

Střecha s odtokovými žlábky

Vystouplé hrany umístěné těsně na konci střechy po obou stranách. S podélníky si je splést nemůžete. Zatímco podélníky jsou mírně nad střechou vyvýšené, odtokové žlábky ne. Ty jako by ze střechy vyrůstají po celé jejich délce. Celou svou plochu mají ke střeše připevněnou.

Montáž je snadná

Ke každému výrobku střešního nosiče obdržíte návod na montáž. Nepotřebujete žádné nářadí, vše potřebné je součástí balení. Montáž samotná vyžaduje jen pár jednoduchých úkonů a pár minut vašeho času.

Prodejci střešních nosičů a dalšího příslušenstvítrk .cz doporučuje :

– zde může být váš text s odkazem za cenu 500 Kč bez DPH, trvalý odkaz