Šatní skříně za akční ceny

Šatní skříň Sanoma dub

Šatní skříň dub Sonoma

Barevné provedení dub Sonoma.

Skladem – rychlé dodání
Akční cena – sleva 62%
Ušetříte téměř 5000 Kč
Cena 2 999 Kč  (březen 2019) 

[powerkit_button size=“lg“ style=“danger“ block=“false“ url=“http://www.idea-nabytek.cz“ target=“_blank“ nofollow=“false“]
Do obchodu pro detail a aktuální cenu
[/powerkit_button]

 

 

K udržení pořádku v bytě je nutný dostatečný a dobře funkčně vyřešený prostor, protože každá věc by měla mít své místo. To se samozřejmě týká i oblečení, obuvi a oděvních doplňků. Jen výjimečně odložíme oblečení přes opěradlo křesla či židle.

Připomeňme si tedy základní pravidla, jak ukládat věci: Pro šaty zavěšené na ramínku je podmínkou minimální hloubka 60 cm. Horní část skříní nad výšku 180 cm je praktické vybavit prostornými policemi, které umožňují výškové nastavení, snadnou výměnu odkládacích ploch a tím i univerzální využití. Do dostupného prostoru, mezi 70 až 120 cm, odkládáme oblečení pro denní nošení a doplňky, jako jsou ponožky, kravaty, šátky, šály a rukavice. Uložit je můžeme do drátěných košů, dřevěných nebo umělohmotných polic, zajímavé jsou různé otočné systémy a zásuvky. Na košile a saka se hodí sklopná i klasická šatní tyč nebo výsuvný věšák. Výška pod 70 cm je určena výsuvným policím, zásuvkám nebo i výklopným systémům. Do spodních částí skříní, kam se musíme ohýbat, se hodí krabice, které snadno vytáhneme. Do nejvyšší části skříně ukládáme zpravidla vybavení, které nepotřebujeme každý den, nebo sezónní oblečení.

Existuje několik způsobů, jak problém s ukládáním věcí vyřešit. První, tradiční a rychlou možností, jak problém vyřešit, je pořídit klasickou samostatnou šatní skříň. Nejdříve si změříme prostor, určený pro budoucí skříň a zamyslíme se nad tím, co vše budeme do skříně ukládat. Musíme si udělat také předběžnou představu o vzhledu nové šatní skříně. Jestliže chceme barevně sladit skříň s podlahou nebo jinou součástí interiéru, je dobré vzít si s sebou do prodejny vzorek materiálu. Skříně mohou být zhotoveny z masivu, dřevotřísky, LTD apod. Nabídka rozměrů i materiálů je bohatá. Skříně mohou být se zrcadly, s poloprůsvitnými předními plochami, v různých barevných odstínech. Vyrábějí se úzké jednodveřové, dvojdveřové i rozměrnější trojdveřové. Pokud nás rozměry místnosti nutí šetřit místem, zvolíme posuvné dveře. Základní prvky vybavení skříně jsou šatní tyč, police, praktické jsou také zásuvky. Často je k dostání i nástavba na skříň.Uděláme si tedy přehled o nabídce šatních skříní na trhu a vybereme tu nejvhodnější. Dodává se v demontovaném stavu.

Moderním a stále oblíbenějším řešením problému úložného prostoru jsou vestavěné skříně na míru. Vestavěné skříně s praktickým a přehledným uspořádáním věcí si našly mnoho příznivců i proto, že tímto způsobem vzniká potřebný prostor nejen pro oblečení, ale také pro vysavač, žebřík, žehlicí prkno a spoustu dalších předmětů, bez kterých se doma neobejdeme. Díky promyšlenému řešení získáme až o polovinu více úložného prostoru než u samostatné skříně. V šetření místem vedou jednoznačně vestavěné skříně.

Vestavěné systémy se hodí jak do šatny a předsíně, tak do ložnice i obývacího pokoje. Skříně na míru se obvykle umísťují do výklenků, ale není to jediná možnost. Montují se např. do rohu nebo ode zdi ke zdi, případně i v jiných místech, můžete je nechat postavit i ve volném prostoru, vestavěné šatní skříně mohou dokonce předělit větší místnost. Takové skříně bývají hlubší než samostatné a mívají posuvné dveře, které zaberou nejméně místa. Výrobci nabízejí spoustu kombinací vnitřních programů skříní, stačí jen vědět, jak a co si vybrat. Tam, kde jsme se rozhodli pro skříň vestavěnou až do stropu, se osvědčily praktické výsuvné šatní tyče, ale i výsuvné police, vzdušné drátěné koše nebo různé typy držáků na kravaty, kalhoty, pásky. Mezi oblíbené doplňky skříní patří drátěné koše, teleskopické tyče, výsuvné držáky na kravaty, šály nebo kalhoty.

Ani ten největší obchodní dům s nábytkem Vám nenabídne libovolně velkou skříň v tolika barevných odstínech jako pružný výrobce nábytku na míru. Můžete si objednat šatní skříně v provedení dub, buk, smrk, borovice, olše, javor, jasan, hruška, třešeň, ořech, atd., a to vše navíc v několika odstínech. Ani jasmín, mahagon, myrta nebo skořice nemusí být problém. Použití ratanu, bambusu nebo dekorů typu wenge navodí nevšední atmosféru vzdálených krajů a exotiky. Díky širokému výběru materiálů a možnosti jejich kombinování, moderní vestavěné skříně mohou být takřka úplně zakomponovány do místnosti a být tak nenápadné, sotva postřehnutelné. Stejná skříň při použití jiných materiálů může naopak naprosto změnit charakter místnosti.

Musíme však mít na paměti, že důležitý je nejenom vzhled, ale především účelnost skříně… vždyť bude „testována“ den co den…