Satelitní komplety

Satelitní komplety

 

Satelitní komplety – v čem tkví jejich výhody?Satelitní komplety

… vhodně pospojované součástky, díky kterým může majitel satelitního kompletu přijímat televizní vysílání prakticky po celé České republice. Jedná se o zařízení, které přijímá signál z geostacionárních družic a díky kterému můžete na své obrazovce sledovat jednotlivé programy.


–>

Doporučujeme:
UPC Digital TV 30pgm 468x60

Díky čemu fungují satelitní komplety?

Je to díky tomu, že geostacionární družice je taková družice, která Zemi obíhá takovou rychlostí, aby zůstávala stále nad stejným místem na naší planetě. Druhým zásadním předpokladem je správné nastavení a složení satelitního kompletu. Nyní tedy krátce k tomu, jaké jsou nejdůležitější součástky satelitních kompletů:

a) parabolická anténa

V České republice se používají antény o průměru 60 cm, v případě, že chcete přijímat programy z více než jedné družice, je doporučeno, obstarat si parabolu širší (většinou 80 cm).
Při instalaci satelitního kompletu platí jedno velmi důležité pravidlo – musíte zachovat přímou viditelnost mezi parabolickou anténou a geostacionární družicí. To znamená, že anténu musíte nasměrovat velmi přesně a nesmí jí bránit „ve výhledu“ žádná velká budova či
mohutný strom.

b) konvertor

K sehnání jsou konvertory s jedním či více výstupy. Volte v závislosti na tom, na kolika televizích budete chtít sledovat různé programy. Konvertor (případně více konvertorů) bývá vždy umístěn uprostřed parabolické antény.
Konvertor je velmi důležitá součástka, protože signál, který vysílá geostacionární družice, se pohybuje na frekvenci v gigahertzích, což jsou frekvence pro satelitní přijímač nezpracovatelná. Konvertor konvertuje přijímaný signál tak, aby frekvence byla řádově v megahertzích. S takovou frekvencí si totiž satelitní přijímač dokáže poradit.

c) satelitní přijímač

Je propojen s konvertorem a dále zpracovává televizní vysílání. K sehnání jsou vysílače analogové i digitální. Vzhledem k probíhající digitalizaci je dnes ale výhodnější poohlížet se po digitálním typu.
K dostání jsou také satelitní přijímače rozšířené o HDD, který může uživatelům nahradit video či DVD rekordér. Na těch nejlepších přijímačích najdeme dokonce jednoduché hry ovládané kalkulačkou.

d) dekódovací karta

Některé programy jsou sice vysílány takzvaně Free to air, tedy bez kódování a zcela zdarma. Mnohé jsou ale chráněné kódováním. K jeho rozšifrování slouží právě dekódovací karty (v ČR CSlink a SkyLink). Sice není nákup karty nezbytně nutný, nicméně vzhledem k velkému
množství programů, které s nimi budete moci využívat, je velmi vhodný. Nejedná se o zas až tak vysokou investici, aby se karty nevyplatily.

e) kabely

Veškerá výše popsaná zařízení jsou vzájemně pospojována různými kabely a konektory. K seskládání satelitního kompletu si buď přizvěte odborníka, nebo postupujte podle přiloženého návodu.

Typy satelitních kompletů

Ačkoliv existují komplety pro jednu televizi, mnohem více oblíbené jsou komplety pro více televizí. Rozdíl je v tom, že pro každou další televizi je nutné umístit do ohniska parabolické antény další konvertor (případně použít konvertor s více výstupy) a mít také další satelitní přijímač.

Je to tak z toho důvodu, že v případě připojení více televizí na jeden satelitní přijímač a jeden konvertor dojde k tomu, že sice budete moci sledovat obraz na více televizích, ty na sobě  ale budou závislé. Ve stejnou chvíli můžete sledovat na všech televizích stejné programy,
odděleně ale při takovém zapojení televizory fungovat neumí.

Výhody satelitních kompletů, aneb proč koupit?

V prvé řadě získáte mnoho programů bez jakéhokoliv poplatku (vyjma pořizovací dekódovací karty). Navíc si vaši programovou nabídku můžete kdykoliv rozšířit na vámi zvolenou dobu o další placené programy.
Získáte vysoce kvalitní obraz i zvuk, některé programy jsou dokonce vysílány v HDTV kvalitě.
Pořizovací cena satelitních kompletů je únosná a uvážíte-li, že díky kompletu ušetříte na dalších poplatcích za televizi, zjistíte, že se satelitní komplety cenově skutečně vyplatí.


Satelitní dekódovací karty, např. cslink Vám zajistí dekódování programu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mohlo by se vám líbit

Televizní pytel

Praktické a dekorační doplňky jsou pro většinu lidí velmi vítanou novinkou. V poslední době jsou velmi oblíbené televizní pytle, které jsou nejen krásné, ale také mohou zpříjemnit chvilky odpočinku u televize…
Více informací ...

Povlečení do postýlky

S příchodem našich nejmilovanějších přírůstků do rodiny řešíme spoustu věcí ohledně výbavičky, předmětů každodenní hygieny, kočárku a hraček, ale samozřejmě nesmíme v tomto spěchu zapomenout zvolit to nejvhodnější a kvalitní…
Více informací ...

Závěsný botník

Závěsný botník   Sleva 44% Dnešní cena je úžasných 279 Kč Běžná cena 499 Kč Sen každé ženy s rozsáhlou sbírkou bot. Díky tomuto závěsnému botníku totiž budete mít všechny…
Více informací ...

Forma na pečení kuřete

Forma na pečení kuřete   Milujete když kůžička kuřete křupe? O tak křupavém kuřeti se Vám ještě nesnilo ,) Ochucené kuře napíchněte na trn a pečte při teplotě 200 °C…
Více informací ...