Rohové sedací soupravy

Rohové sedací soupravy

 

Rohová sedací souprava již neodmyslitelně patří k vybavení  mnoha českých domácností. Důvodem je jistě fakt, že nezabere mnoho místa v obývacím pokoji a přitom poskytují dostatek prostoru a komfortu při odpočinku pro vaši rodinu i při posezení s vašimi hosty. Sedací soupravu můžete umístit prakticky kamkoliv, nejen do rohu a nejenom do obýváku. Rohové sedací soupravy najdete v široké nabídce všech  možných designů,  který za několik  posledních let  značně změnil  svou podobu. Na trhu se nabízí jak v klasickém provedení, tak velmi moderní odlehčený design s kostrou z kovu, ratanu či s kovovými nebo dřevěnými nožičkami. Ceny jsou v poslední době také přijatelné, a proto se tyto soupravy stávají ještě oblíbenějšími.


Za vynálezce rohových sedacích souprav jsou považováni Arabové. Byly vytvořeny z klasických gaučů. Rohové sedací soustavy se skládají ze dvou dílů, které jsou na sebe kolmé, tím se docílí tvaru „L.“ K dispozici je tak většinou sedm míst, moderní velkorysejší návrhy jsou určeny i pro patnáct lidí.

Pokud se rozhodnete pro koupi kožené (může být také z ekokůže nebo koženková) sedací soupravy, které jsou velmi oblíbené v řadě evropských zemí, jako první se nechte informovat o kvalitě kožených sedaček, což je důležitý parametr. Dejte přednost kvalitním výrobkům. I když nejsou zrovna nejlevnější, budete spokojeni i více jak deset let.

Široká nabídka kvalitních potahových látek (klasické bavlněné potahové látky, mikrovlákna, žinilky, mikroplyš), odolných proti oděru, láká ke koupi řadu dalších zákazníků. Nečastěji se používají pro výrobu sedacích souprav potahové látky skupiny č. 2, což je potahová látka pro střední zátěž. Tkanina by měla být z materiálu, který lze čistit. Opěrky mohou být kombinovány se dřevem, přičemž druh dřeva si také někdy můžete zvolit a doladit tak s ostatním nábytkem pokoje. Kostra bývá obvykle z tvrdého dřeva, u moderních typů sedaček kovová, jádro pružinové.

Největší  důraz  je kladem  na praktičnost sedacích souprav  a jednoduchý mechanismus, který zaručuje snadnou manipulovatelnost. Mnohé rohové sedací soupravy mají  možnost  rozkladu  na lůžko o standartním  rozměru postele a ve složeném  stavu nabízí úložný prostor. Někdy je možnost dokoupit k sedací soupravě křeslo ve stejném provedení. U sedacích souprav najdeme pro větší komfort i např. polohovatelné opěrky hlavy, oboustranné polštáře nebo rohový element s relaxační funkcí. Dražší rohové soupravy obvykle nabízejí možnost individuálního plánování dle typového plánu. Jde tedy o sedací soupravu s mnoho funkcemi vhodnou do každého interiéru.

Vyberte si sedací soupravu podle vašich představ, vyberte si tvar, který se vám líbí, barvu a texturu potahu, která bude ladit s celkovým vzhledem vašeho pokoje. Důležité jsou rozměry sedací soupravy, zvažte, zda se vám do místnosti hodí pravý nebo levý roh, většinou jsou nabízeny obě varianty. Všimněte si, zda jsou u všech elementů potažená záda originální látkou. A v neposlední řadě – sedí se vám skutečně pohodlně?! Při výběru sedací soupravy berme v úvahu cenovou dostupnost při zachování kvality výrobků. Každou sedací soupravu můžete doplnit polštářky. Svůj obývací pokoj rohovou sedací soupravou jistě ozdobíte a dodáte mu šmrnc.