Pružinové matrace

Pružinové matrace patří ke klasickým a nejvíce používaným typům matrací. Jejích předností je dokonalá prodyšnost a cirkulace vzduchu. Jsou nejprodyšnější ze všech typů matrací.
Během dlouhých let matrace prošly několika technologickými změnami, a proto na dnešním trhu již naleznete opravdu velmi kvalitní pružinové matrace.
Pružiny bývají navzájem spojené přídavnými pérky, což umožní dobré držení těla během spánku. Udržují tak páteř v přirozeném fyziologickém tvaru. Podobně jako u pěnových matrací, i zde se setkáme se zónovými a nezónovými matracemi. Zónové matrace jsou samozřejmě kvalitnější, lépe se přizpůsobí Vašemu tělu a páteř tak zůstane v přirozené poloze.
Pokud se rozhodnete pro pružinovou matraci, je důležité si vybrat nejen její tvrdost, ale také optimální výšku a v neposlední řadě jí dobře zkombinujte s roštem. Tento typ matrací se nehodí na polohovací rošty. Tvrdost vyberte dle Vaší váhy a výšku dle dispozice postele, či věku. Pro starší občany doporučujeme vyšší matraci.
U matrací s pružinovým jádrem se také setkáte s tzv. tvarovou pamětí. Tuto paměť tvoří vertikální spirály, které se během spánku přizpůsobí Vaší váze a výšce těla. Když vstanete, matrace se vrátí do původního tvaru.
Velkou výhodou těchto matrací jsou tzv. rozlišené strany – letní a zimní. Letní strana odvádí teplo, naopak zimní strana teplo udržuje. S touto funkcí se setkáte jen u pružinových matrací, čímž si získávají oblibu mezi klienty.
Při výběru dbejte také na kvalitu pružin a použitých krycích materiálů. Ne každá pružina je zhotovena ze stejně hrubých drátů. Nejkvalitnější síla drátu je cca 2,4 mm. Co se týká krycích materiálu, vyberte si spíše hrubší krycí materiál, popřípadě použijte vrchní matraci. Vyvarujete se otlačeninám od pružin. Lépe se vyspíte a nebudete se převalovat.