Prodlužování vlasů

Moje babička kdyby žila, tak by řekla, že ty ženské roupy už neví co by… a asi by ji ten nápad prodlužovat si svoje vlastní vlasy nastavováním vlasy někoho jiného pobouřil… Přiznejme – je to nezvyklé. Ale jak říká modelka Simona Krainová, která tuto metodu již dlouhodobě využívá – „je to jen otázka zvyku“… a ona sama si prý už bez „svých“ prodloužených vlasů připadá „nezvykle“…a nesvá. Prodlužování vlasů je nyní trendy a není již zdaleka výsadou pouze celebrit a modelek. A tak pokud se vám dlouhé husté vlasy líbí, přála by jste si je a nestavíte své sebevědomí výhradně na „bujné hřívě“ a dokonalém vzhledu… pouvažujte!


Prodlužování vlasů spočívá vlastně ve spojování vašich vlasů s vlasy umělými, ale mnohem častěji se používají  vlasy pravé. Pro prodlužování vlasů se ve v současnosti používají hlavně evropské vlasy, které jsou svými vlastnostmi nejblíže našim vlastním vlasům. Salony často nabízejí více jak 80 různých odstínů, různé délky, rovné i kudrnaté vlasy. Dostupné jsou ve všech přírodních odstínech od blond až po tmavě hnědou. Takto nastavené vlasy se mohou běžně mýt, foukat, žehlit nebo dokonce barvit či odbarvovat. Nejkvalitnější ale také nejdražší jsou tzv. „panenské vlasy“ – vlasy, které nebyly nikdy v minulosti barveny ani jinak chemicky ošetřovány. Dalším typem vlasů, které se běžně používají pro prodlužování vlasů, jsou asijské vlasy. Oproti vlasům evropským jsou až o třetinu levnější. Mají ale i své nevýhody – často jsou nepoddajné a mají sklon k vysoušení. Jejich údržba je proto většinou daleko náročnější.

U prodlužování vlasů jde o to, aby prodloužení vlasů bylo přirozené a nenápadné a aby nikdo nezasvěcený nepoznal, že vlasy nejsou vaše vlastní. Za tímto účelem se používají různé metody, které zaručují pevné, takřka „neviditelné“ a zároveň velmi šetrné spojení pramínků s vlastními vlasy. Důležité je, aby spoje byly nenápadné na pohled i na dotek, a přesto byly také dostatečně trvanlivé a zároveň nenarušovaly vlastní vlas.
Samozřejmě pokud si necháte vlasy prodloužit, je třeba počítat s jejich pravidelnou údržbou. Doba nošení prodloužených vlasů závisí na rychlosti růstu vlastních vlasů. Jak totiž vlasy rostou, posouvají se spoje jednotlivých pramenů dolů a spoje se stávají viditelnými. Proto by se měly navázané prameny zhruba po čtyřech až šesti měsících odstranit. U některých metod prodlužování vlasů se dají spoje pouze povolit a prameny opět přitáhnout blíže ke kořínkům vlastních vlasů u jiných metod se dají prameny sundat a po úpravě použít znovu. V takovém případě můžete prodloužené vlasy nosit až jeden a půl roku. Vše závisí od kvality použitých vlasů a zvolené prodlužovací metody.

Na trhu je bohatá nabídka výrobků vyráběných specielně pro ošetřování prodloužených vlasů. Hlavním důvodem je to, že navázané prameny nejsou spojeny s pokožkou hlavy a nejsou přirozeně vyživovány. Proto je třeba tento nedostatek prodlužování vlasů cíleně odstraňovat speciální péčí. Při pravidelné a správné péči vlasům zůstane lesk a elasticita. Aby prodloužené vlasy nesplstnatěly je třeba je důkladně prokartáčovat speciálním kartáčem třeba i několikrát denně. Stejně tak u fénování je třeba postupovat opatrně .Předejdete tím vysušení a poškození prodloužených vlasů. Denním úpravám vlasů ale nestojí nic v cestě. Neznamená to, že budete muset stále dokola nosit ten samý účes…Vlasy můžete upravovat tak, jak se vám líbí, fantazii ve verzích účesů se meze nekladou.

Možnosti prodlužování vlasů jsou široké, pokud chcete extra dlouhé vlasy nebo zvětšit objem, není to vůbec žádný problém. Prodlužování a zhušťování vlasů je dnes již poměrně obvyklým způsobem jak rychle vylepšit svůj vzhled a pozvednout si sebevědomí.

„Dlouhé a husté vlasy jsou nekonečně sexy“, tvrdí reklamní slogany… ale něco mi říká, že tak jednoduché (či složité…) to být nemusí… a velmi sexy můžete být i žena ostříhaná na ježka. Ovšem – jak která – a jak pro koho… Ale o to přece jde.