Pěnová matrace

Pěnové matrace se vyrábí z jedné nebo několika vrstev pěny. Hlavní výhodnou těchto matrací je přizpůsobivost a změna tuhosti. S tělesnou teplotou měkne a díky pomalé návratnosti nevyvíjí takový tlak, čímž zabraňuje proleženinám. Vzhledem k pružnosti pěnových matrací se hodí také pro polohovatelné rošty.
Jednovrstvé pěnové matrace nejsou tak kvalitní jako vícevrstvé, avšak jsou oblíbené, pro svou skladnost. Využívají se zejména, jako přenosná postel pro hosty. Pokud se rozhodnete pro matraci z vrstvené pěny, tzv. sendvičovou matraci, vyberte si nejprve její tvrdost. Nutno podotknout, že na trhu je mnoho matrací a každý prodejce si tuhost matrace označuje dle interních kritérií.

Standardněse setkáte s měkkou, středně tvrdou a tvrdou pěnou. Výběr záleží na Vaši náročnosti. Dbejte však na to, aby matrace nebyla příliš měkká. Snížíte tím kvalitu spánku a navíc při dlouhodobém používání Vás mohou bolet záda a nevyhnete se zakřivení páteře. Naopak na příliš tvrdých matracích si „proležíte kosti“.
Nejlepší pěnové matrace jsou s tzv. tvarovou pamětí, která reaguje na tělesnou teplotu a zatížení, což mění její vlastnosti. Materiál se přizpůsobí Vašemu trupu a tak rovnoměrně okopíruje Vaše tělo během spánku. Když vstanete, matrace se vrátí do původního tvaru.
Při hledání vhodné matrace narazíte také na matrace, které je možné nastavit na danou váhu a výšku. Cena těchto matrací se samozřejmě pohybuje ve vyšších cenových relacích.
Typy pěnových matrací se liší druhem pěn, výškou výplně a specifickým profilováním. Profily v jádru zaručí optimální přizpůsobivost použitých materiálů dle aktuální bodové zátěže a u některých matrací působí jako masážní body.
Proto pokud matraci nepoužíváte jen na jednorázové přespání, investujte více peněz, čímž se vyhnete zdravotním problémům a nevyspání.