Parní čistič

Parní čistič

 

Parní čistič je dokonalým vysoce účinným ekologickým čističem vhodným pro čistění celé domácnosti bez použití chemických prostředků, které jsou pro lidský organismus a zvlášť pro ten dětský nebezpečné. Je určen pro snadné čistění různých povrchů za použití silného odmašťovacího a dezinfekčního efektu, který účinně a ekologicky ničí bakterie a roztoče bez chemikálií. Je ideální pro čištění různých povrchů nejčastěji v kuchyních, koupelnách a čištění např. dlaždic, umyvadel, van, toalet, radiátorů, sporáků, pohovek, matrací, sedaček, rolet, okenic atd. Dostane se kamkoli i na obtížně dostupná místa.


Obsluha parního čističe je velmi jednoduchá a jeho princip ovládání je podobný jako u ovládání napařovací žehličky. Nejprve se nalije voda do přístroje a poté se zapne, během několika minut málo minut se vytvoří dostatek vodní páry, která se za pomoci trysky vypouští z přístroje pod silným tlakem. Horká pára tak při čištění pronikne i do prostor, kam se běžné čistící prostředky nemají šanci dostat.
Máme dva základní typy parních čističů: malý ruční čistič, který není těžký, ale má nižší výkon a menší nádrž na vodu, ale pro malé čištěné plochy je to dostačující. Dalším typem je větší parní čistič s vyšším výkonem a větší nádrží na vodu, což je např. parní mop, který je vhodný pro čištění velkých ploch.
Čím vyšší výkon má přístroj, tím je výkonnější a doba na zahřátí vody je kratší. Nádrže na vodu mají různou kapacitu, proto je důležité se při výběru přístroje zaměřit, pro jak velké plochy k čištění přístroj potřebujeme. Čím větší plocha k číštění, tím větší nádrž na vodu a vyšší výkon přístroje. Tím je také delší čas použitelnosti přístroje. U přístrojů pro čištění menších ploch platí. Čím menší přístroj, tím nižší hmotnost přístroje.