Jak se váže kravata? Ukázka vázání kravaty

Návod se zpracovává, již brzy

Kravata nebo motýlek – je povětšinou součástí každého ženicha.

Vyrábí se z různých materiálů. Mezi dražší kravaty patří hedvábné, které se vyznačují nejvyšší kvalitou. V současnosti se na trhu objevují také kravaty z mikrovlákna, jenž bývají levnější variantou za hedvábné. A asi nejlevnějším materiálem zůstává polyester. Kravaty nevychází a ani snad nikdy nevyjdou z módy.

Uvázání kravaty je pro mnoho mužů těžkým oříškem. Ve světě se ujalo několik druhů způsobů vázání kravaty, např. Windsorský uzel, Poloviční Windsorský uzel, Four in Hand uzel a Prattský uzel. Každý uzel má jiný tvar, ale také se každý nosí k jiné košili. Například Windsorský uzel se váže na košili s širokým límcem. Skvěle se hodí na různé pohovory nebo na slavnosti.

Při výběru musíte zohlednit jakou barvu a vzor má daná košile a sako. Kravata musí k danému oblečení ladit. Levnější se pohybují kolem 200 Kč. Ručně malované hedvábné zakoupíte za 1000 Kč. A pro nejnáročnější zákazníky se na trhu nabízí značkové kravaty (například od Diora od 3000 Kč).

Při dobré péči vám pánské kravaty mohou vydržet celý život. Je nutné se o kravaty správně postarat. Přestože vázání kravat nebývá oblíbenou činností každého muže, doporučuje se zásadně nenechávat kravatu ve skříni s uzlem a pověšená, jinak se vytahá a objeví se na ní záhyby, které se těžko žehlí. Do šatníku se nejlépe uklízí srulované.

Přestože na významné a vážné společenské akce se doporučují spíše kravaty střídmých barev a motivů. Na různé párty a večírky se skvěle hodí trošku více pestrobarevné. Záleží jen a jen na vašem vkusu. Na trhu se objevují i různé vtipné kravaty, například s motivy peněz, s různými zvířaty. Jistě v oblíbené hospůdce zaujmete kravatou s obrázkem piva.

vázání kravaty krok za krokem, postup, návod