Nosiče kol

Nosiče kol

 

Stále více lidí tráví svůj volný čas a dovolené aktivně a svá oblíbená kola přepravují s sebou. Pokud i vy uvažujete o tom, že si pořídíte nosiče kol, následující řádky vám pomohou se v nabídce zorientovat.

Hlavním kritériem pro výběr nosiče je počet kol, která chceme převážet a také jak často a jak daleko. Mysleme tedy i na komfort obsluhy. Nosiče se liší maximálním počtem přepravitelných kol. Na střechu auta se vejdou maximálně čtyři kola, vedle střešního boxu potom jen dvě, přičemž je důležité, aby nosič byl kompatibilní s příčníky vozu. Pokud tedy máte na střeše vozu střešní nosič nebo plánujete jeho další využití, sáhnete pravděpodobně po střešním nosiči kol.


Také cena bude jistě důležitým kritériem. Nejobyčejnější střešní nosič se dá pořídit již kolem 350 korun, kvalitnější pak mohou stát třeba 4000 korun. Vedle ceny je důležité zjistit, na jakou rychlost jsou nosiče stavěny. Nosiče na jízdní kola jsou většinou homologovány do 130 km/h. Mysleme ale nato, že e s nárůstem rychlosti narůstá i spotřeba vozu.

Střešní nosiče kol

Přeprava jízdních kol na střeše automobilu je bezpečná a minimalizuje znečištění kol. Kola …

Nosiče kol uvnitř auta

To je výborné řešení pro vozidla s velkým vnitřním prostorem. U některých modelů aut lze adaptérem zvýšit kapacita až na 4 kola.

Kdo nechce vozit kola na střeše a uvnitř nemá dost místa, může využít nosičů na pátých dveřích auta anebo na tažném zařízení. Jejich pořizovací cena ovšem začíná na 10 000 Kč. Důležité je, aby nosič nezakrýval světla a registrační značku vozu.

Nosiče kol na zadní dveře

Lze použít jen u některých typů vozů. Někdy nelze pro sníženou nosnost dveří …

Nosiče kol na tažné zařízení

Nosiče kol připevníte na tažné zařízení pomocí důmyslného uchycení, …

Nosiče kol na rezervní pneumatice

Tento adaptér umožní připevnit nosiče na vozidla s rezervní pneumatikou na zadních dveřích.

A nezapomeňte, že základem bezpečného převážení cyklistických kol je jejich správné uchycení. Všechna tato řešení jsou lehká, bezpečná a stylová.

A který druh nosiče kol je u nás nejoblíbenější? Podle anketní odhadu střešní nosič využívá 48 procent, 44 procent respondentů využívá vnitřní prostor auta a ti zbývající vozí kola pomocí zadních nosičů. Každý z nich má své přednosti.