Matrace 140×200 cm

Rozměr matrace 140×200 cm je starším typem matrace pro manželské postele. Dnes jsou na trhu matrace i širší, které si získali svou oblibu kvůli většímu komfortu. Matrace 140×200 cm jsou populární mezi dospívajícími. Mládí lidé mají více místa během spánku, který je v tomto věku velice důležitý. Z druhé strany matrace a šířka postele 140×200 cm umožní bezproblémové přespání kamarádů, či partnerů teenagerů. Svou popularitu si tento rozměr získal také mezi osobami, které mají rádi prostor při odpočinku.
Pro tuto šířku jsou dostupné matrace v několika variantách. Můžete si vybrat mezi pěnovými, latexovými, gelovými, pružinovými a taštičkovými matracemi. Pěnové matrace jsou jednovrstvé a vícevrstvé, tzv. sendvičové matrace. Přičemž u všech těchto typů najdete jednozónové a několika zónové matrace. Samozřejmě vícezónové matrace jsou kvalitnějšího rázu a to zejména pro
lepší rozvržení a držení těla dle hmotnosti. Udržují páteř ve vodorovné poloze a lépe se přizpůsobí zbytku těla, čímž zvýšíte kvalitu spánku a vyhnete se zdravotním obtížím a bolestem svalů.
Pěnové, latexové a gelové matrace můžete kombinovat s polohovacími mechanickými a motorickými rošty. Taštičkový typ matrace se hodí spíše k polohovacím mechanickým roštům. Pochopitelně všechny druhy matrací, ať už mají jádro pružinové, či s přírodních a syntetických hmot, jsou vhodné na klasické, nepolohovací lamelové a deskové rošty.
U rozměru 140×200 cm se můžete také setkat s masážními matracemi, které mají různou výplň, avšak povrch je tvořen do tvarů tzv. nopů, které uvolňují svalstvo a napomáhají v prokrvení kůže.
Velkým trendem je tzv. zdravotní matrace, kterou pořídíte v rozměru 140×200 cm ve všech typech výplně. Pravou zdravotní matraci poznáte dle sníženého DPH (10%) a certifikátu vydaného na základě laboratorních testů. Tyto matrace mají především ortopedické, antialergenní, antiroztočové a klimatické vlastnosti a zmírňuji zdravotní problémy.
Pokud se rozhodnete pro rozměr matrace 140×200 cm, určete za jakým účelem a pro koho tento rozměr chcete.