Latexové matrace

Latexové matrace jsou vyrobeny ze směsí přírodních a umělých materiálů, tzv. kaučuku. Charakterizují se svou prodyšností, neprašností, elasticitou a příjemnou měkkostí. Mají dlouhou životnost.
Tyto matrace se vyrábí v různých velikostech a výškách. Proto je při výběru latexové matrace třeba dbát na dobrou kombinaci s roštem. Vzhledem k tomu, že latex sám o sobě je velmi přizpůsobivý, hodí se v prakticky ke všem typům roštů a to i včetně polohovacích mechanických a motorových roštů. Jedinou podmínkou je, pro nižší výplň matrace zvolit spíše rošt lamelový a u vyššího jádra použít rošt laťkový. Avšak pamatujte, matrace neumisťujte na neprodyšný podklad.
Jednotlivé matrace se liší nejen směsí materiálů, provedením, ale také počtem anatomických zón. Například třízónové výplně poskytují zvýšenou oporu v oblasti trupu, avšak pětizónová jádra krásně rozdělí svou oporu na jednotlivé části těla, jako jsou hlava, ramena, trup, boky a nohy. Bodový efekt latexové matrace připomíná vodní matraci.
Tvarovou paměť latexových matrací tvoří profilovaný blok přírodního kaučuku a vzduchové otvory uvnitř jádra. Během spánku se matrace přizpůsobí Vaší výšce a váze. Když vstanete, matrace se pomalu vrátí do původního tvaru. Matrace s tvarovou paměti jsou samozřejmě kvalitnější a daleko lépe regenerují Vaše tělo. V kombinaci s několika zónami, vytvoříte dokonalou matraci pro Váš odpočinek. Jedná se o nejlepší tvarovou paměť mezi matracemi. Je to zapříčiněno zejména perfektní flexibilitou a elasticitou materiálu.
Díky směsicí materiálů, ze kterých je tato matrace vyrobena, je antibakteriální a ortopedická. Její vlastností jsou nejvíce přiblížené zdravotním matracím. Navíc díky větracím kanálkům je velice vzdušná. Proto je vhodná pro osoby trpící křivou páteři, bolestmi zad a hlavy, pro osoby dlouhodobě připoutané k lůžku a samozřejmě pro alergiky.