Kvalitní plastové jímky

Jistě si každý z vás pamatuje na dřívější nekvalitní jímky nebo spíše nádrže, které byly finančně nákladné, vyžadovali náročnou stavební přípravu a jejich odolnost se s každým novým modelem snižovala. Moderní kvalitní plastové jímky jsou ale v mnoha ohledech jiné. Nejenom, že se zvýšila kvalita i výběr mnoha druhů a typů jímek, ale navíc již není potřeba otvor v zemi před zapuštěním jímky betonovat. Samonosné jímky totiž vydrží díky nosné konstrukci i vysoký tlak, který odpadní vody ve spojení s vlhkou podzemní hlínou přinášejí.


 

Překvapivě jsou navíc tyto modernější a mnohem kvalitnější jímky také levnější. Pořizovací ceny klesly na téměř směšnou částku a společně s dalším příslušenstvím vytvářejí mnohem méně náročnou investici, než kterýkoliv jiný způsob. Plastové jímky ovšem dokážou ušetřit vaše peníze i jinými způsoby a to hned dvakrát. Kromě mnohem nižších výdajů za odvod odpadní a splaškové vody než v případě kanalizačního připojení přinášejí úsporu také v otázce dešťové vody. Ta byla v dřívějších dobách hojně využívaná jako užitková voda a tato tradice se díky nadzemním jímkám opět vrací.

Jímky proto nejsou jen odpadní nádrží, ale zároveň i nádrží na dešťovou vodu, která je zároveň užitkovou. Jelikož je dešťová voda velmi měkká, dá se říct, že i měkčí než obyčejná voda z vodovodu, lze ji zpětně využít na praní, aniž by poškodila pračku usazováním vodního kamene. Využitelnost na zahrádce k zalévání je více než jasná. Během léta zahrádkáři spotřebují stejné množství vody na zahradě jako v domácnosti a to již nejsou nijak nízké částky.