Krycí matrace

Krycí matrace se pokládá na konvenční matrace kvůli zvýšení pohodlí a zmírnění tlaku. Často je vyhledávaná i pro překrytí již opotřebené matrace, či z důvodu problematické vyměnitelnosti základní matrace (např. postel s vbudovaným polstrováním).
Některé matrace, i když jsou kvalitní, neposkytují takové pohodlí, zvláště pak matrace, které jsou určené pro dvě osoby. Tuto drobnost vyřeší právě krycí matrace. U dělených matrací (ať už třídílných, či v manželských postelích) slouží také k zakrytí důlků.
Mnohdy u pružinových matrací můžete zaznamenat tlak z kovových spirál. Abyste nemuseli vyhodit celou matraci, doporučujeme aplikovat krycí matraci.
Používají se rovněž z hygienických důvodů. Jsou lehké, některé mají snímatelný návlek, který můžete prát ve Vaší pračce.
Krycí matrace se vyrábí v různých tloušťkách a rozměrech. Jsou k dostání jak standardní, tak i masážní, či relaxační. Masážní a relaxační podložky mají speciálně tvarované jádro do tzv. nopů, které během odpočinku uvolní Vaše svaly a dobře prokrví pokožku.
Při hledání narazíte na podložky s tvarovou pamětí, které se přizpůsobí lépe Vašemu tělu, když vstanete, matrace se pomalu vrátí do původního tvaru. Zlepší cirkulaci krve a umožní dokonale relaxovat.
Můžete si zakoupit krycí matraci, která bude splňovat ortopedické vlastnosti, které napomáhají k rovné páteři a správnému rozložení váhy těla. Tímto zvýšíte kvalitu spánku. Pokud však chcete mít tu největší kvalitu, zaměřte se na certifikované zdravotní krycí matrace. Podobně jako u zdravotních matrací musí splňovat ortopedické, klimatické antiroztočové a antialergenní kritéria.
Na trhu najdete mnoho druhů krycích matrací, proto pokud se pro ní rozhodnete, přikládejte jí stejnou váhu jako při výběru u standardních matrací.