Hotelové matrace

Hotelové matrace jsou speciálně vyrobené se zvýšenou nosností a odolností. Samozřejmě ne v každém hotelu se s tímto standardem matrací setkáte. Avšak minimálně větší hotely a řetězce, hlavně mezinárodní řetězce hotelů si uvědomují, jak je důležitě poskytnout kvalitní spánek svým hostům. Matrace jsou vybírány s velkou obezřetností a především s myšlenkou na zdraví hosta. V některých hotelích se matrace po několika letech, případně po opotřebení mění.
Hotelové matrace se samozřejmě pohybují ve vyšších cenových skupinách, ale pokud si pořídíte do Vaší domácnosti matraci s označením „hotelová“, můžete jí používat doživotně.
Hodnotné hotelové matrace jsou většinou vyšší, cca 7-9 palcové. Především splňují hygienické a ortopedické kritéria. Matrace v hotelích se čistí častěji, než v domácím prostředí. Proto hraje velkou roli hmotnost matrace pro jednoduché manipulování, případně kvůli stěhování a přemisťování postelí.
Ortopedické vlastnosti matrace jsou velice důležité nejen pro zdravý spánek (rovnoměrné rozložení váhy těla a přizpůsobení se tvaru trupu), ale také pro spokojenost hostů. Kvůli hygieně musí umožnit hotelová matrace dobou cirkulaci vzduchu, což znamená, že je prodyšná a dobře větratelná. Dále je důležité, aby byla zhotovená z materiálů, které nejsou vhodnou půdou pro množení roztočů a
bakterii.
Matrace musí být kvalitní i z hlediska své životnosti a odolnosti proti opotřebování a proležení.
Dnes na trhu jsou k dostání hotelové matrace podobně jako i standardní matrace pěnové, pružinové, zónové a oboustranné se zimní a letní stranou.
V hotelích mají tyto speciální matrace většinou životnost cca 10 let, poté již nesplňují hygienická kritéria.
Pro úplnost dokonalého spánku v hotelových zařízeních je třeba vybrat také patřičné lůžkoviny, pojmenovány také jako „hotelové“, které jsou tak jako matrace rovněž ze speciálních textílií.