Gelové matrace

Gelová matrace patří mezi novinky posledních několika let a dá se říci, že jsou svou strukturou inovační. Mají řadu nových vlastností, které umožní daleko lepší odpočinek a regeneraci během spánku. K těmto vlastnostem patří například udržení teploty, „obtékáni“ těla, či mechanická nezničitelnost.
Schopnost 3D obtékáni těla je vlastností jen gelových matrací. Znamená to, že se přesně vytvaruje dle Vašeho těla a udržuje ho odlehčené. Deformuje se ve všech směrech a dodává lepší oporu páteři a zbytku trupu. Díky tomu nezadrží Váš krevní oběh, čímž nedochází k proleženinám a křeči. Spánek je podstatně klidnější, příjemnější a hlavně zdravější.
Co se týká tepelné vodivosti, gel je z jedné strany perfektním vodičem, z druhé strany velice dobře kumuluje teplo. Tato vlastnost tzv. termoregulace podle potřeby odvádí přebytečné teplo. To znamená, že Vám během spánku nebude střídavě teplo a zima.
Další výhodou gelové matrace je její bodové rozvržení části gelu, které jsou rozmístěné v jádru.
Tyto segmenty uvolňuji svalstvo a tím přispívají k dokonalé relaxaci. Budete mít pocit jako by Vás masírovalo několik maséru zároveň. „Masáži“ napomáhá bodová rozdílnost tuhosti jádra, která jinak působí na části Vašeho děla dle tlaku a váhy.
Vzhledem k tomu, že je gel velice přizpůsobivý, můžete matraci kombinovat s jakýmkoliv roštem.
Oproti jiným matracím je gelová matrace daleko více hygienická. V tomto jedinečném materiálu se roztoče a bakterie jednoduše nemohou usadit a rozmnožit. Proto je vhodný pro alergiky, či do nemocnic a léčeben. Určitě také potěší osoby dlouhodobě připoutané k lůžku. Její mimořádné rysy 3D obtékaní působí proti oleženinám a přeležení.
Gel není toxický a neobsahuje žádná změkčovadla, či jiné zdraví škodlivé chemické přísady.
Pokud se rozhodnete pro gelovou matraci, máte prakticky doživotní záruku na nezničitelnost materiálu a neproležení gelu.