Garážová vrata

Garážová vrata

Na trhu jsou k dostání všechny typy garážových vrat. Sekční, posuvná do boku, vrata rolovací, výklopná i průmyslová, ve všech rozměrech a barvách podle potřeb zákazníka. Včetně nezbytných doplňků. Oblíbené barvy jsou bílá, hnědá a stříbrná, ale vzorník nástřikových barev je opravdu velmi bohatý. Můžete se rozhodnout pro imitaci dřeva nebo zvolit rovnou garážová vrata dřevěná. Ovládání může být ruční nebo elektropohonem či komfortní dálkové. Ať jste garáž nově postavili, či vaše garáž má již něco za sebou a potřebuje opravu, s automatickým systémem naleznete pro vás a vaši garáž přesně to co hledáte a o čem se vám možná ani nesnilo. Může být něco příjemnějšího, než když se večer, po dlouhém pracovní dni vracíte unaveni domů a pak se vaše garážová vrata otevřou pouhým stisknutím tlačítka a vaše cesta je opět volná… a od teplého rodinného krbu vás dělí už opravdu jen pár kroků..?

Podívejme se nyní na výhody jednotlivých konstrukčních řešení garážových vrat: Sekční vrata vám poskytnou perfektní komfort, nejvyšší bezpečnost a optimální úsporu prostoru. Princip je takový, že sekční vrata jsou sestavena z jednotlivých částí, takzvaných sekcí, které jsou vzájemně spojeny panty. Jestliže používáte vrata jako vstup do domu, pak oceníte posuvná vrata do boku, která umožňují snadné pootevření, tak abyste mohli projít. Ovládání vrat je řešeno buď ručně nebo automatickým pohonem. Pohon je možno ovládat prostřednictvím klíčového spínače, číselné klávesnice, tlačítka či dálkového ovladače. Zbytek konstrukčního provedení je až na orientaci jednotlivých sekcí shodný s garážovými vraty sekčními.
Garážová rolovací vrata svým jednoduchým provedením jsou vhodná do každé garáže. Díky svému konstrukčnímu a technickému řešení nezabírají uvnitř garáže téměř žádný prostor. Lze je nainstalovat bez stavebních úprav do již postavené garáže. Ovládají se navíjecí pružinou nebo elektropohonem. Rolovací vrata bývá nutné osadit protipádovou brzdou. Výklopná garážová vrata jsou určena pro zástavbu v privátní sféře do rodinných domů, nebo hospodářských budov a garáží. Vrata jsou zhotovena z rámu, křídla a vodících stropních kolejnic. Vrata se otevírají ručně, ale jsou připraveny pro montáž elektrického pohonu.
Průmyslová garážová vrata jsou vhodná do všech průmyslových prostorů. Výhodou těchto vrat je dlouhá životnost a jednoduchá obsluha. Vrata jsou vyrobena z dvouvrstvých galvanizovaných sekcí, které jsou vyplněny tvrzenou vysoce izolující pěnou o síle 40 mm. Jednotlivé sekce zajíždějí v ocelové konstrukci nahoru pod strop. Vrata je možno prosklít oválnými okny a nebo opatřit celoplošným hliníkovým prosklením

Ten kdo si potrpí na přírodní materiály, jistě uvítá informace o dřevěných garážových vratech. Vyrábějí se jako kazetová sekční, palubková sekční a dýhovaná sekční garážová vrata. U prvého typu jsou jednotlivé sekce vrat složené z dřevěných rámů a uvnitř je vložená dřevěná kazeta s izolovaným PUR jádrem.Všechny pohledové strany jsou sladěny ze stejném materiálu. Palubková sekční garážová vrata jsou zhotoveny ze sendvičových PUR panelů, které jsou z vnější strany obloženy dřevěnou palubkou. Používané dřeviny jsou smrk, dub, meranti, borovice, modřín, borovice a exotické dřeviny.. Dýhovaná garážová vrata jsou stejně jako palubková ze sendvičových PUR panelů, které jsou z vnější strany obloženy dřevěnou dýhou o síle 9 mm.
Také všechny typy dřevěných garážových vrat jsou vybaveny moderními elektrickými pohony, dálkovým ovládáním a nejmodernějšími bezpečnostními prvky.