Dětské matrace do postýlky

Vybrat vhodnou matraci do dětské postýlky bývá občas problém. Musí splňovat především antialergenní a hygienické normy. Dále je také důležité, aby matrace byla prodyšná a optimálně tvrdá. Tímto se vyvarujete případným pozdějším zdravotním problémům Vašeho dítěte.
Pro menší děti je vhodnější tvrdší a pevnější matrace. I když vypadá nepohodlně, zdraví Vašich dětí to určitě ocení. Obyčejný molitan se hodí pro děti do určité váhy, u větších dětí může vést k proležení matrace a zakřivení páteře, či bolestem zad. Děti budou nevyspalé a unavené. Pokud zjistíte nějakou deformaci na matraci, raději ji okamžitě vyměňte.
Důležitou roli hraje zde rozměr. Vždy vybírejte přesně podle velikosti postýlky. Jakékoliv nerovnosti, zakřivení, či volné místa snižuje kvalitu spánku.
Na trhu je několik druhů matrací. Tak jako u matrací pro dospělé se i zde setkáte s pěnovými matracemi jednovrstvými, vícevrstvými tzv. sendvičovými dále také s latexovými, kokosovými a v neposlední řadě s matracemi s letní a zimní stranou.
Jak jsme již výše zmínili, nejvhodnější jsou matrace anti-alergenní a hygienické, které jsou vyrobený z materiálu, ve kterých se nemohou množit roztoči a bakterie. Doporučujeme vybrat matraci také dle věku a váhy dítěte. Pokud se jedná o miminka, vyberte matraci, která má ochranu například proti počůrání, případně na Vámi zvolenou matraci dejte tzv. chránič matrací, který jsou savý a prodyšný.

S výběrem matrace do dětské postýlky se můžete poradit s Vaším lékařem případně s dětským ortopedem.