Dámské klobouky

Dámské klobouky

 

Dámský klobouk je elegantním módním doplňkem, který se dá použít v kombinaci s veškerým druhem oblečení. Jeho používání je doloženo ze Starověké Mezopotámie a Řecka. Klobouky byly jednou z nejdůležitější součásti módy 19. století a k jejich zdobení se používaly různé doplňky – stuhy, květiny, peří, umělé ovoce apod.


V dnešní době máme několik druhů klobouků pro nejrůznější způsoby nošení. Pro běžné nošení máme malé kloboučky navržené podle 20. let; pro modernější, sportovnější a stylovější typy jsou navržené klobouky podle 70. let tzv.rozevláté klobouky a mezi nejrozšířenější klobouky patří barety, které mohou být pletené, šité, kožešinové, s flitrem, výšivkou, ozdobnou broží apod. Dalším typem klobouku, které jsou v dnešní době hodně rozšířené jsou kšiltovky. Do dámské módy patří i klobouky pánského stylu jako jsou buřinky a cylindry. A také luxusní dámské letní klobouky, které se dělají ze sisálového konopí a dají se barvit do různých odtínů.

Máme opravdu spoustu druhů klobouků různých barevných kombinací, zdobení, které je u dámských klobouků na pravé straně, že si klobouk vybere opravdu každý.

Nosí se spíše jako doplněk na párty a k rozpuštěným vlasům, čímž vlastně zdůrazní obličej. Na rozdíl od mužů ženy kloubouky nesmekají, protože je známo, že dáma klobouk nikdy nesmeká.